کتاب بینایی

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات مروارید - مترجم: اسدالله امرایی-ادبیات پرتغال

رییس حوزه‌ی انتخاباتی شماره‌ی چهارده،‌ بعد از این‌که چتر خیس را با خشونت تمام بست و بارانی‌اش که زیاد به دردش نمی‌خورد از تن در آورد، غرولندکنان گفت: هوای بدی برای زمان رای‌گیری است. او مجبور شده بود چهل‌متری فاصله بین محل پارک اتومبیلش تا در ورودی را با عجله طی کند و حالا طوری وارد اتاق شده بود که قلبش می‌خواست از دهنش بیرون بپرد. امیدوارم آخرین نفر نبوده باشم، او این جمله را به آقای منشی گفت که تمام این مدت بدن خود را تا حدودی پوشانده بود و جلوی در انتظارش را می‌کشید. باران به شدت می‌بارید و باد تندی که در حال وزیدن بود، قطرات باران را چون گردابی در هوا می چرخاند. بر روی زمین هم سیلابی به راه افتاده بود


خرید کتاب بینایی
جستجوی کتاب بینایی در گودریدز

معرفی کتاب بینایی از نگاه کاربران
در حال حاضر حدود نیمی از کتابهای ساراماگو را بخوانید. این یکی عاقبت به نابینایی است، که تا حد زیادی کمترین مورد علاقه من بود (خشونت، دنیوی و اغلب بی معنی). من خیلی ترجیح دادم @ دیدن @. من نابینایی را پیش شرطی نمیدانم. مطمئنا بسیاری از مردم با من مخالف هستند و عاشق کورک میشوند ... من این کتاب را به طور مداوم با توانایی نویسندگان با هم گذاشتم اما با وجود همه چیز درباره آنچه در آن بودم، شگفت زده شدم. او مانند یک نقاش انتزاعی یا یک رقاص، یا یک جادوگر روایت می کند؛ در جزئیات جزئیات زیبایی و زیبایی وجود دارد، اما تصویر بزرگ ممکن است واضح نباشد (Kandinsky؟). من معتقد هستم که این کتاب به خواندن دقیق تر ادامه می دهد (هر چند بسیار سرگرم کننده است، ساراماگو، از طریق راوی خود، به نظر می رسد که نشان می دهد که آن را نمی خواند) و من ممکن است آن را به دیدن چقدر بیشتر من را ببینید ... کتاب پیشرفت هر چند سری از قهرمانان زندگی می کنند از طریق یک رویداد تا حدی farcical - یک انقلاب ناخودآگاه در مورد آنچه دقیقا، هیچ کس نمی تواند بگوید. مردم در یک شهر خاص ناگهان شروع به رفتار عجیب جمعی می کنند. آنها به طور همزمان به تعداد زیادی نظرسنجی می پردازند تا رأی گیری های خالی را برگزار کنند، دولت را به وحشت و ناراحتی تبدیل کنند. پس از آنکه دولت به عنوان بخشی از یک استراتژی برای آموزش شهروندان درس خوانده و به حواس خود بازگردانده می شود، شهر به هرج و مرج منتهی می شود، اما به طور معمول ادامه می یابد (پشت صحنه های بیروکراتیک خنده دار اگر آن را باور نکردند - اعمال عالی و غیر اخلاقی ابزار لازم برای بازگرداندن دموکراسی مقدس است!). این همانند بسیاری از مردم در معرض نوعی بیداری ناخودآگاه هستند. هر شخصیتی می خواهد نقش خود را مورد سوال قرار دهد و تغییرات زیادی را به طور طبیعی به طور شگفت انگیزی تغییر دهد، به طوری که برای نخستین بار آنها به وضوح دیده می شوند. این شخصیت نهایی، کارآگاه پلیس است که توانست تجربه خود را بیان کند: هنگامی که ما متولد شدیم، وقتی وارد این دنیا میشویم، به نظر می رسد که ما قرارداد را برای بقیه زندگی ام امضا کردیم، اما یک روز ممکن است بیدار شود ما از خود خواهیم پرسید که چه کسی این را از طرف من امضا کرد. من این نقل قول را دوست دارم. ما همه را به این جهان تا حدودی پوچ انداخته ایم و وانمود میکنیم که عادی است. ما نمی خواهیم متولد شویم، نمی دانیم چرا ما اینجا هستیم، و بنابراین وضعیت وضعیت را در نظر می گیریم تا برخی از نظم را برای هرج و مرج فراهم کنیم. حتی وضعیت وضعیت سرکوبگر بهتر از حقیقت است؛ زیرا به ما می گوید که ما هستیم و قوانین چیست. سوالاتی راجع به زندگی برای آن ثبت شده است و آن را رد می کند. او مسیر جدیدی را انتخاب می کند، هرچند که در گذشته با او مخالف است. اگرچه انتخاب او مطمئن است که حرفه او را نابود کند و او را در معرض خطر جدی قرار دهد، او آرام می کند. دیدن آن بیشتر قابل دسترس است و سپسSiege از لیسبون @ (به طور جدی درخشان - بر خلاف هر چیزی که من همیشه خواندن)، اما شاید فاقد هماهنگی و ساختارGospel خود را بر اساس عیسی @ (خواندن عالی، به خصوص اگر شما با جدید آشنا عهد و پیمان است و برای یک کفرکشی کوچک باز می شود). در کل، به شدت توصیه می شود به عنوان خوانده شده، اما کسانی که 2 دیگر هنوز مورد علاقه من هستند.

مشاهده لینک اصلی
دیدن عاقبت به نابینایی است و برای اولین بار خواندن کورکورانه ضروری است. نابینایی شخصیت «همسر دکتر» را معرفی می کند که یکی از شخصیت های برجسته ادبیات است. شما قبل از خواندن درباره او در دیدن، در مورد دیدن او، درباره او در «چشم انداز» صحبت می کنید، جایی که او شخصیت شگفت انگیزی باقی مانده است، اما کمتر به طور کامل کشیده شده است. من فکر می کنم کورکورانه یک کتاب عالی است، یک کلاسیک، و از زمانی که من آن را پایین گذاشته ام . بنابراین، من خواندن دیدم مقاومت کرد. این فقط من هستم و، از طریق 70 صفحه از دیدن من بی فایده بود. گاهی اوقات ساراماگو می تواند دشوار باشد و من نمیتوانم معنی بدنتان را بدست آورم. آن را به عنوان یک تایتور کافکا از حکومت و سیاست آغاز می کند و می تواند پرهیجان باشد. اما به آرامی، شخصیت های خاص شروع به توسعه می کردند: وزیر داخله به عنوان مظهر شر و یک سرپرست پلیس بین مسئولیت های شغلی او و آنچه او می داند درست است. پیاده در این درگیری اجتناب ناپذیر، البته، همسر دکتر است. بسیاری از شخصیت های دیگر وجود دارند که همه آنها از لحاظ ظریف، همه نمادین، همه مهم و قابل توجه هستند. مراقب باشید مرد با کراوات آبی با نقاط سفید. از او بپرس و من یک سگ ندارم اما اگر من آن را داشته باشم، من او را ثابت می نامم، و اشک هایم را برداشتم.

مشاهده لینک اصلی
بله. در اینجا ساراماگو، همانطور که سه سال پیش انجام دادم، خواندن مقاله درباره نابینایی. ساراماگو بی وقفه و تند و زننده ... و بسیار واضح. به عنوان یک استاد سکسیست که فکر می کند ده حرکت قبل از.

مشاهده لینک اصلی
چهار سال بعد از € ™ ثانیه اپیدمی کوری که colpì شهرستان ها، اتفاق می افتد که در روز انتخابات، € ™ ثانیه 83 درصد از رای دهندگان می سازد یک عمل خرابکارانه با انتخاب کارت سفید. کوری؟ نه، ما نیز دیده می شود benissimo.Ma قدرت می بیند هم بزرگ است، و قطعا نمی خواهند به در معرض خطر نظام دموکراتیک و ثبات governo.Bisogna رسیدن به کرم سر لعنتی است که علیه دولت توطئه قرار داده می شود، آن را به نور بکشید و مجازاتی که او شایسته است اعمال می کند شما باید سفارش خود را بازگردانده و آن را به شما بازگردانید. همیشه کسی است که متهم شود. مقصر باید وجود داشته باشد وجود خواهد داشت © چرا آن را واقعا می تواند یک شکست و گفت که متهم بی گناه است اگر همه چیز هماهنگ شده است تا یک فرد بی گناه تجزیه و تحلیل شفاف و وحشی colpevole.Unâ € ™ از آنچه انرژی، بی پروا و اخلاقی، می توانید هر چیزی را به نابود کردن کسانی که جرات به مخالفت، کسانی که به عصیان، که جرات به نافرمانی و یا می گویند â € œNoâ € .Risuonano کلمات کمیساریای جرات: â € œHo در این کسب و کار به دست که نه تنها کسانی که در قدرت انجام در آنچه که ما مزخرف پاسخ را متوقف کند، اما استفاده به وجدان بی حس و لغو ragioneâ € .Fogli فرود گردان نلا € ™ مقدمه هوا آلا € ™ تلخی که .این آمده دانم، Josà ©، CA نمی € ™ بنابراین به عنوان کسانی که نمی خواهید دید کور است. اما ... بیمار شدم Tanto.P.S. ترجیح پس از خواندن â € â € œCecitÃ، برای ارجاع به داستان و شخصیت های که در اینجا تکرار می شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بینایی


 کتاب خرده خاطرات
 کتاب بالتازار و بلموندا
 کتاب در ستایش مرگ
 کتاب دخمه
 کتاب نقاشی
 کتاب کوری