کتاب بلم سنگی

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات هاشمی - مترجم: مهدی غبرایی-ادبیات پرتغال

نویسنده‌ی رمان پرآوازه‌ی کوری، در بلم سنگی رمانی تازه و تخیلی می‌پردازد درباره‌ی جدایی شبه جزیره‌ی ایبری از اروپا و فرهنگ اروپایی، و آشوب و بلوا. ژوانا کاردا با شاخه‌ی نارون خطی نازدودنی بر زمین می‌کشد، ژواکیم ساسا سنگی به دریا پرتاب می‌کند، کوه‌های پیرنه از هم می‌شکافد و شبه جزیره از قاره کنده می‌شود و راه اقیانوس را در پیش می‌گیرد و دنیای غرب به هم می‌ریزد. خیل سارها بر فراز سر ژوزه آنائیسو در پروازند، پدرو اورسه لرزش زمین را حس می‌کند. این چهار تن پس از پیوستن به هم به راهنمایی سگی عجیب، ماریا گوابایرا را می‌یابند که جورابی با نخ آبی بی پایان را شکافته است. سفر ادامه می‌یابد و در جریان آن همگی به خودشناسی می‌رسند. ایده‌ی سفر که در رمان‌های دیگر ساراماگو نیز هست، در این‌جا به کمال می‌رسد.


خرید کتاب بلم سنگی
جستجوی کتاب بلم سنگی در گودریدز

معرفی کتاب بلم سنگی از نگاه کاربران
این تنها تلاش دوم من برای خواندن این کتاب بود. وقتی اولین بار آن را امتحان کردم هنوز خیلی جوان بودم و به نوشتن خیلی دشوار نبودم. در حالی که همچنان به £ NA یک meuslivros مورد علاقه ساراماگو، reconheço نوشتن excelência و ثروت از استدلال است.

مشاهده لینک اصلی
داستان زیبا، اما بالاتر از همه ... vingt sur vingt برای گفتن prach-ti-ge!

مشاهده لینک اصلی
بررسی ما را در http://diquestolibroedeglialtri.review/2018/01/saramago-la-zattera-di-pietra بخوانید!

مشاهده لینک اصلی
حیرت آور

مشاهده لینک اصلی
لذت عجله، کمبود وقت از روز. Iberia از اروپا جدا می شود. تمیز، شسته و رفته، تقریبا هیچ کس آسیب دیده است. قبل از اینکه می توانید بگوییدFerando Pessoa @، اسپانیا و پرتغال به سمت اقیانوس اطلس می روند. زمین شناسان نمی توانند سر و یا دم این همه رگه های قاره ای آزاد را تشکیل دهند، اما آنچه که آنها در مورد پنبه ندارند این است که احتمالا همه به خاطر یک سگ است، افرادی که یک خط را در شن و ماسه می کشند، احساس سرگیجه خاصی می کنند، یک جوراب آبی را باز می کنند و دیگر موارد. منطق هیچ ارتباطی با آنچه اتفاق می افتد، در این کتاب و همچنین در زندگی است. ما، خوانندگان، توسط نویسنده، که تمام @ culprits @ با هم در یک گروه جمع آوری شده است که سپس @ @ Iberiadas @ در اطراف سنگ قبر، یک وسیله نقلیه بسیار بزرگ است که حتی با زدن به از دست Azores جمع آوری شده است. خوب، شما آن را حدس زدید، شما در حال خواندن یک فانتزی است. کت و شلوار قوی Saramagos irony است. این یک مرد بسیار باهوش با عظمت و شوخ طبعی است تا خواننده را برای 292 صفحه سرگرم کند، هرچند که همه می گویند سخت است که طنز را ترجمه کنیم. زندگی یک کمدی خطا است، به همین دلیل غیر قابل باور است که اگر یک بار نجیب زاده پرتغالی به دنبال یک جزیره خیالی رفت، یک جزیره ایبرین شناور می تواند به جستجوی مردان خیالی بیفتد. در همین حال، ساراماگو با صفحات کمرنگ مانند علامت سوال یا علامت نقل قول به عقب برگرداند. شاید دلیل آن این است که کل کتاب یک سوال است یا شاید این به دلیل این واقعیت باشد که نویسنده تفاوت زیادی میان سوالات و پاسخ ها ندارد. این می تواند عطر و طعم خود را از لحظه ای، اگر نقطه گذاری از دست رفته چیزی است که شما. خوب، خوب، من این را قبول میکنم من نمی توانست دقیقا مشخص کند که این رمان چه چیزی است، هرچند من از آن لذت می بردم. آیا این یک تمثیل سیاسی در مورد ابهامات فرهنگی آی بیاری با اروپا است و اعتراض علیه اسپانیا و پرتغال به عضویت در اتحادیه اروپا؟ آیا در مورد چگونگی فروپاشی ساختار اجتماعی (موضوع بسیاری از رمانهای داستان های علمی کمتر ادبی) در زمان بحران است؟ آیا یادآوری نادرست به خوانندگان درباره امکان تغییر در زندگی است؟ این که نباید تغییر زمین شناسی زمین را به آنها اجازه داده شود --- اگر مردم را از هرج و مرج روزانه خود بردارید، چه معجزاتی می تواند انجام دهد؟ پس از مشاهدات فلسفی بی شماری با تحسین قابل تحسین، شخصیت های عزیز ما یکی را یکی دیگر از یکدیگر می کنند. جادو تمام شده است ایبریا به توقف میپردازد. @ زمان و زمان دوباره @ ما یاد می گیریم، هیچ ثروتی نداریم، جایی که از بدرفتاری یا جهل، ما وعده داده ایم که آنها را پیدا کنیم. @ ما هیچکس مرد (و زن) به خانه برگشت. آیا آنها کمی مثل شما یا من هستند؟ اگر تمثیل بدون معانی روشن در برج ناقوس شما تازگی داشته باشد، به آمازون یک حلقه بدهید. من نمی توانم STONE RAFT @ thriller @ را فراخوانی کنم، اما نوشتار اصلی آن کاملا مطمئن است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بلم سنگی


 کتاب سفر فیل
 کتاب جنگل بکر
 کتاب مرد-اسب
 کتاب توقف در مرگ
 کتاب در ستایش مرگ
 کتاب بلم سنگی